Architektura
Zabudowa balkonów

zabudowa-balkonow-3Prawie każdy marzy o domku z ogrodem, do którego mógłby wracać po pracy i odpoczywać. Swojej własnej zielonej przestrzeni, w której wszystkie problemu odpływają w zapomnienie. Ogród taki daje też możliwość rozwoju wielu pasji, zaczynając od ogrodnictwa, a kończąc na fotografii czy też florystyce. Jednak nie każdy może pozwolić sobie na własny ogród. Dlatego też warto pomyśleć o balkonie. Można na nim stworzyć własny mały ogródek.
Zabudowa balkonów w blokach jest dość trudna dlatego warto skupić się przede wszystkim na dekoracji i aranżacji dostępnej przestrzeni. I tak można kupić wiele krzewów, które dobrze rosną w donicach, dobrym przykładem takiej zimozielonej rośliny jest tuja lub bukszpan. Dzięki nim bez względu na porę roku nasz balkon zawsze będzie zielony. Oczywiście należy pamiętać o odpowiedniej wielkości donicy i zabezpieczeniu roślin na zimę tak aby nie przemarzły.
W porze wiosenno – jesiennej można pomyśleć o różnokolorowych kwiatach i ziołach. Zioła na przykład bazylia, oregano, tymianek, rozmaryn nie tylko dobrze wyglądają ale też mogą być wykorzystane w kuchni.
Jeśli już mamy rośliny warto pomyśleć o miejscu do siedzenia. Ciekawym pomysłem są krzesła i stoły wiklinowe lub drewniane. Kolejnym ważnym elementem jest oświetlenie, dzięki któremu można wypoczywać na balkonie również wieczorem.

About the author

Related Posts

Frazy kluczowe: Sieciowy amplituner AV Yamaha RX-A850, szycie firan kędzierzyn, Fotoodmładzanie żary, Fotoprzekaźnik przeciwsobny, Vademecum elektryka SEP, kawitacja kielce, internorm okno kf410, firma otwierająca sejfy awaryjnie - Warszawa, ra nails lakier hybrydowy, szkiełkowanie kraków, Tynk mozaikowy Lakma